Naravoslovni dan

V četrtek, 24. 3. 2022, smo imeli naravoslovni dan. Zjutraj smo se polni pričakovanj zbrali v šoli. Pospravili smo še šolsko malico, nato pa smo se odpravili v sončen dan. Na poti proti Medvedjemu Brdu smo uživali v prelepih razgledih in iskali znanilce pomladi. Vreme je bilo prečudovito in v daljavi smo lahko videli celo Triglav.

Na kmetiji Šinkovc so nas pričakali nasmejani Špela, Vilma in Jože.

Ob prijetnem sprehodu po kmetiji smo si ogledali nam znane in manj znane živali in izvedeli mnogo zanimivega o njih. Božali smo mucke in zajčke in celo majhne piščančke in račke. Spoznali smo pava in slišali, kako ponosno se oglaša.

Na pašniku so se pasle krave in biki, mali teliček pa je radovedno tekal po dvorišču.

Videli smo tudi pujske in oslička.

Preživeli smo krasen dan. Iz srca še enkrat hvala Špeli in Vilmi, ki sta na preprost , zanimiv in poučen način znali v otrocih prebuditi čut za živali, naravo in sočloveka.