Izlet v Belo krajino

Zadnji dnevi pred počitnicami so bili še prav posebej lepi in so kar vabili, da se odpravimo na kak izlet. In res smo se 17.junija odpeljali na zaključni izlet v Belo krajino. Vso pot smo občudovali lepo pokrajino in lepoto reke Krke, ob kateri smo se vozili. Da smo že v Beli krajini, so nas opozorile bele breze. Nekateri pravijo, da je po njih dobila pokrajina ime.

Kako je v šoli danes, že vemo. Ker pa so naše glave zvedave, smo se odločili, da pokukamo v preteklost in obiskali smo šolo Brihtna glava v Radovici pri Metliki. Tam smo prisostvovali učni uri kot v starih časih ter si ogledali muzej v stari šolski stavbi.

Nato smo se odpeljali v Črnomelj, na OŠ Milke Šobar Nataše, kjer smo obiskali prijatelje, s katerimi smo si čez leto dopisovali. Družili smo se z njimi in si ogledali njihovo šolo in domači kraj, ter spoznali mnogo zanimivosti Bele Krajine in njihove kulturne dediščine. Po obisku smo se ustavili še ob reki Kolpi.