Prvi šolski dan 2024

Že od jutra si prepevam,

vem, da bo prekrasen dan,

vse mi teče kot po maslu,

veter piha v pravo stran.

Nisem sončece, a sijem,

nisem ptička, a letim.

Kam me nese? Prav me nese –

nos imam, pa grem za njim.

(Anja Štefan)

Tudi na POŠ Rovtarske Žibrše je veter zapihal v pravo smer, posijalo je sonce in tako naše prvošolčke toplo pozdravilo na prvi šolski dan.

V uvodu jim je spodbudne besede namenil ravnatelj šole, gospod Jure Kramar, drugošolci in tretješolci pa so jim skupaj z učiteljico pripravili prisrčen program.

Kasneje so se presenečenja kar vrstila. Pozdrav šestošolcev in petošolcev, preskok vrvice, čudežna skrinjica, prejeta darilca, zavezane rumene rutke, prijazen stisk roke in sajenje drevesa. Vse to je potrdilo vstop v 1. razred.

Proti koncu pa še sladko presenečenje in pihanje svečk na torti. Le kaj so si zaželeli mali prvošolci?

Naslednji dan nas je obiskal tudi župan občine Logatec, Berto Menard s svojimi sodelavci. Župan je učence prijazno nagovoril, se rokoval z vsakim posebej in prvošolčkom podaril knjigo in slovensko zastavo. Vse z željo, da bi v prihodnjih letih veselo nabirali znanje, cenili slovensko besedo, domači kraj, državo, v kateri živimo in se učili prijaznega sobivanja. Da je majhnost lahko tudi prednost, če le ni v glavah, je poudaril v svojem nagovoru.

Za nami je prvi šolski dan in pred nami vsi ostali dnevi tega šolskega leta.

Prvi je bil lep in verjamemo, da bodo lepi tudi ostali.