Noč knjige

Otroci imajo radi pravljice in pravljice imajo rade otroke. Prav posebno pravljico pa smo doživeli v petek 6.maja. To je bil krasen dan, ki se je prelil v še bolj krasno noč. Vsi učenci podružnične šole v Rovtarskih Žibršah in prijatelji iz višjih razredov so se ob 20. uri ponovno zbrali v šoli.

Osmošolci Daša, Lara, Larisa in Lovro so nas očarali z branjem pravljic. Nato smo se pomerili še v knjižnem kvizu. Za konec nas je obiskala Saša Perpar s svojo pravljično jogo.

Poslušanje pravljice in vživljanje v njo preko gibanja nas je zelo motiviralo, bili smo aktivni in vedoželjni. Urica pravljične joge je bila za nas nekaj novega, posebnega in nam vsem je bila zelo všeč. Večer je kar prehitro minil. Po pravljični jogi so se otroci poslovili od osmošolcev, si pripravili ležišča, poiskali knjige, se poskrili v spalne vreče in nočno branje se je začelo. Do kdaj? Ne povemo, zato ker tako ali tako ne bi verjeli. Noč je bila pač bolj kratka, a sladka.

In kaj pravijo otroci?

Njihov odgovor je kratek.Enoglasno:”Suuupeeeeeeeeer!”