Obisk na upravnem centru

Lep jesenski dan smo z učenci izkoristili za obisk na upravnem centru.

V preddverju nas je že čakala ga. Romana. Po pozdravu in uvodu smo si ogledali ves upravni center. Otroci so spoznavali pomen in namen upravnega centra. Vodenje je bilo več kot zanimivo in primerno otrokom.

Otroci so tako spoznali prostore Rdečega križa, čemu in komu služijo, srečali prostoferja, spoznali, kje njihovi starši pridobivajo različno pomoč, dokumente in odgovore na vsa mogoča vprašanja glede življenja in bivanja v našem kraju.

Prav posebno doživetje smo doživeli v sejni sobi, kjer smo uprizorili »pravo poroko«.

Seveda smo obiskali tudi župana, g. Berta, ki nas je ob prihodu sprejel zelo prijazno, rokoval se je prav z vsakim otrokom. Otroci so bili navdušeni, da so lahko sedeli v županovi pisarni in se z županom sproščeno pogovarjali.

In na koncu je sledila še pogostitev seveda s tem, kar imajo otroci najraje. Vsak je prejel tudi drobno pozornost.

Hvala vsem, ki ste se potrudili, da smo lahko spoznali tako pomembo stavbo, ki skrbi za naše dobro počutje, varnost in ugodnost vseh občanov.

Po končanem ogledu smo se v spremstvu prijaznega policista Blaža Aliča sprehodili po Logatcu in utrjevali svoje znanje o prometu ter se na koncu poigrali na igralih ter posladkali s sladoledom.