Papagaj Bučko in vrabček

“Papagaj Bučko in vrabček” tak je bil naslov gledališke predstave, ki so jo uprizorili otroci podružnične osnovne šole Rovtarske Žibrše.

Čeprav so igro igrali brez spodbude občinstva, je vsak izmed malih igralcev svojo vlogo odigral zelo dobro in kar je še pomembneje, s srcem.

Igro smo posneli in naložili na Youtube, da so lahko gledalci spoznali nagajivega črvička, zaspana ježka, godrnjava medveda, previdna zajčka, zvito lisičko,  premraženega vrabčka, ki je iskal zatočišča pred mrzlo zimo in papagaja, ki hrepenel po svobodi.  Z zanimanjem in napetostjo pa tudi s kančkom strahu so gledalci lahko spremljali zgode in nezgode svojeglavega papagaja, ki  je na koncu, kot se za pravljični svet spodobi,  premagal vse težave in se srečno vrnil domov – kajti povsod je lepo, doma je najlepše.