Prvi šolski dan

Drage učenke in učenci, spoštovani starši

V sredo, 1. 9. 2021, se pričenja novo šolsko leto, ki pa bo zaradi ukrepov povezanih s COVID 19 zelo podobno lanskemu.

Pouk bo za vse ZDRAVE učence potekal v šoli v skladu s šolskim koledarjem po tako imenovanem modelu B in upoštevanjem Uredbe o spremembah in dopolnitvah Uredbe o izvajanju presejalnih programov za zgodnje odkrivanje okužb z virusom SARS-CoV-2 in Odloka o določitvi začasnih pogojev za izvajanje dejavnosti v vzgoji in izobraževanju ter visokem šolstvu.

Pomembno je, da v šolo prihajamo le, če smo popolnoma zdravi. Prosimo, da ste pozorni na zdravstveno stanje svojega otroka. V kolikor menite, da obstaja možnost, da bi vaš otrok bil okužen s COVID 19, ga ne pošljite v šolo, njegovo odsotnost in razlog zanjo pa nam sporočite.

Kako bo potekal prvi šolski dan?

Učenci 2. razreda se zberejo v šoli kot običajno. Avtobus vozi po ustaljenem urniku. Pri razredničarki bodo dobili vse potrebne informacije in navodila o poteku dela v novem šolskem letu. Učenci naj imajo s seboj šolsko torbo, vse šolske potrebščine, šolske copate in peresnico.

Ob 11.30 bomo sprejeli nove prvošolce.

Aktivnosti v šoli bodo potekale do 12.30 oziroma do odhoda avtobusa, ki prvi dan odpelje iz Logatca ob 12.30.

KOSILO bo pripravljeno samo za prijavljene učence podaljšanega bivanja ).

PRI VSTOPU V ŠOLSKO STAVBO BOMO UPOŠTEVALI PRIPOROČILA ZA PREPREČEVANJE OKUŽBE S COVID-OM 19.

Za vstop v šolo morajo starši izpolnjevati pogoj PCT.

• Držimo varnostno razdaljo.
• Upoštevamo higieno kašljanja in kihanja v komolec.
• Pogosto in natančno umivamo roke, jih razkužujemo.
• Če imamo vročino, smo bolni, ostanemo doma.
• Izogibamo se dotikom rok z očmi, nosom in usti.
• Večkrat prezračimo učilnice za kar skrbijo učitelji.

Če bomo upoštevali ukrepe v največji možni meri, nam bo le skupaj uspelo, da bomo pouk čim dlje izvajali v šolskih prostorih.

Vsi na šoli se že veselimo ponovnega srečanja! Zahvaljujemo se vam za sodelovanje in razumevanje ter vas lepo pozdravljamo.

Učiteljice