Eno tree planting day

Otroci in učiteljica PŠ Rovtarske Žibrše smo v okviru ENO projekta ob svetovnem dnevu miru skupaj s tisoči sovrstnikov z vsega sveta  21. 9. 2022, posadili novo drevo. Tokrat smo posadili češnjo.

Otroško sajenje dreves simbolizira mir in kontinuiteto življenja saj so drevesa s svojimi globokimi koreninami simbol moči in vzdržljivosti.

Učenci so se zbrali ob sadiki ter jo s pesmijo pospremili v njeno novo bivališče. Vsak od njih je novemu zelenemu prijatelju namenil nekaj besed, s katerimi smo slavnostno sklenili našo akcijo. V čast in veselje nam je, da smo na dan miru posadili drevo, ki nas bo vsak dan opominjalo na dogajanje na našem planetu. Skupaj z njim bomo rasli v prihodnosti in za prihodnost.

Ne pozabite: Posadite tudi vi seme miru kamorkoli, če ne drugam, pa vsaj v svoje srce!