Župan na obisku

V ponedeljek, 5.septembra smo se zjutraj veseli zbrali v naši učilnici. Tik pred malico smo dobili pomemben obisk. Obiskala sta nas župan občine Logatec, Berto Menard s svojimi sodelavci ter naš ravnatelj Jure Kramar.

Župan je učence prijazno nagovoril, se rokoval z vsakim posebej in prvošolčkom podaril knjigo in slovensko zastavo. Vse z željo, da bi v prihodnjih letih veselo nabirali znanje, cenili slovensko besedo, domači kraj, državo, v kateri živimo in se učili prijaznega sobivanja. Da je majhnost lahko tudi prednost, če le ni v glavah, je poudaril v svojem nagovoru.

Učenci so se z gosti lepo pogovorili, jim zaplesali poskočen ples ter jim podarili šopek ter šolsko glasilo. Da jih bo spominjalo na Žibrše.