Izlet v Bohinj

Zadnji torek pred počitnicami smo z učenci obiskali Zlatorogovo pravljično deželo v Bohinju.

Sprehodili smo se po pravljični poti, na kateri so otroci spoznali sedem pravljičnih junakov. Na sedmih točkah pravljične poti so otroci na igriv način raziskovali naravo, spoznali sedem junakov iz bohinjskih pravljic, uporabili svoje čute, se razgibali, obenem pa so imeli veliko priložnosti za igro, zabavo, ustvarjanje in medsebojno druženje. Otroci so uživali tudi v prelepi naravi bohinjskega Ukanca.

Ustavili smo se tudi na ranču Mrcina v vasici Studor. Tam smo spoznali islandske konje in se naučili, kako ravnati z njimi. Prav vsi učenci so se pogumno povzpeli na konje in odjahali na kratek izlet.

Na koncu smo obiskali tudi vasico Nemški Rovt in se nato čez Soriško planino odpeljali nazaj proti domu.