Posadili smo potaknjence

V ponedeljek nas je obiskala gospa Bojca Januš z Gajinega vrta. Njen obisk je del projekta NAOKOLI, v katerem sodelujemo. Otroci so ji ponosno pokazali visoke grede, v katerih gojijo solato, kumare, paradižnik in zelišča. Odpeljali so jo tudi v kotiček na vrtu, kjer so posadili češnjo.

Še bolj pa jih je zanimalo, kaj neki je prinesla s seboj. Bilo je nekaj zelenega z zanimivimi listi. To sta bili dve figovi veji (s fige, ki raste na Zaplani). Skupaj smo pripravili potaknjence, jih posadili in zalili.

Dobili so tudi dve domači nalogi:
Izdelavo mini tople grede, ki bo ščitila potaknjence in za kasneje, ko bo zapadel sneg, ugotavljanje mrzlih, manj mrzlih in najmanj mrzlih kotičkov okoli šole. Pa tudi zavetrna in vetrovna področja parcele okoli njihove šole. Tako bodo takrat, ko bo čas za sajenje potaknjencev, vedeli, kateri prostor bo mladi figi najbolj ugajal.