Praznični december

Mesec december je prav poseben mesec. Dan postane kratek, čas prične teči nekoliko bolj počasi, na trenutke se zdi, da se celo ustavi, v zraku je zaznati vonj po piškotih, vse je malo nališpano, okrancljano ….

Tudi naša šola se je odela v pravljično-zimsko odejo. Učenci so pri različnih dejavnostih izdelovali praznične zimske motive (snežene može, snežinke, jelke, okraske), poslikave, trganke in tako pomagali odeti šolo v pravljično deželo.

Za naše najdražje, starše, brate, sestre, sosede in prijatelje, smo izdelali različna darilca. Pri ustvarjanju so starejši učenci pomagali mlajšim in tako so s skupnimi močmi nastali čudoviti izdelki, snežinke, snežaki, svečniki, angelčki. S svojimi izdelki smo popestrili tudi praznično novoletno tržnico v OŠ Tabor Logatec. Radi ustvarjamo, radi se imamo in lepo nam je, ko smo skupaj – v igri in pri delu!

Izdelali smo tudi  voščilnice in vanje vtkali najlepše želje. Čeprav vsi še ne pišemo, smo s table preslikali simbole- črke, v katerih se skriva naša ljubezen in pripadnost družini.

Učence so ves december spremljali trije dobri možje. Pošiljali so jim sladka darilca in drobne zgodbe, v katerih so se skrivali biseri. Za vsak dan eno. A presenečenje je bilo, da so lahko učenci sladka darilca odprli le, če so uspešno opravili nalogo, ki jim jo je zastavil dobri mož. A naloge niso bile pretežke in učenci so vse uspešno opravili.

Kaj še sodi k prazničnemu razpoloženju?

Tudi dobrodelnost je ena izmed stvari, ki polepša praznični čas. Odpovedali smo se sladkarijam in jih podarili za Anino zvezdico. Prijazno, kajne!