Izmenjevalnica igrač

V tednu otroka smo na podružnični šoli v Rovtarskih Žibršah spet izvedli Izmenjevalnico igrač.

Vsak učenec je prinesel tri igrače, ki jih ne uporablja več. Zelo zanimivo je bilo spremljati otroke, kako so tehtno in skrbno menjali svoje igrače za druge. In četudi so bile igrače že rabljene, so to počeli z veliko iskricami v očeh. Niso se zmenili za vidne praske tu in tam, igrača je bila za njih nova pridobitev in veseli so odhajali domov.

Dejstvo je, da ima danes marsikateri otrok na voljo precej več igrač, kot jih v resnici potrebuje. Mnogokrat slišimo starše, da imajo njihovi otroci doma veliko igrač, s katerimi pa se sploh ne igrajo. Pa najsi so bile slaba poteza nakupa, darilo od babice ali prehod igrače iz roda v rod, morda pa jih je igra z njimi samo minila.

Zakaj jih torej ne bi zamenjali med seboj, prihranili denar in naredili hkrati nekaj dobrega za okolje?